Happy İnsan Kaynakları, iş ortaklığı bulunan kardeş kuruluşu “Omuz Omuza Engelsiz İnsan Kaynakları” ile engelli istihdamı konusunda hizmetler vermektedir.

Omuz Omuza Engelsiz İnsan Kaynakları Kimdir?

Omuz Omuza; dezavantajlı bireylere ve yeteneklerine odaklanmış, şirketlere engelli bireylerle ilgili işe yerleştirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren bir kurumdur. Ocak 2015’de kurulmuştur ve Türkiye İş Kurumu’nun denetiminde 14.02.2015 tarihli, 728 numaralı lisans sahibi Özel İstihdam Bürosu’dur. 

Önceliği’ değil, ‘tek amacı’ dezavantajlı bireyleri daha iyi tanımak, yeteneklerini keşfetmek ve bu sayede en verimli olabilecekleri iş imkanlarını bulup istihdamda yer almalarını sağlamaktır. Bu sayede sadece iş arayan aday için değil, işveren için de sıra dışı bir fayda üretmektir.

Hedefi; sadece dezavantajlı bireylerin kanuni gerekler doğrultusunda herhangi bir işte istihdam edilmesi değil, elde edilecek sonuç değerlendirildiğinde, ‘engelli’ değil‘değerli’ adayın değerini bulduğu bir işe alım süreci yürütmek ve sonuçlandırmak, engelli istihdamının sürdürülebilir olmasını sağlamaktır.

“Omuz Omuza” Neler Yapıyor?

Dezavantajlı bireylerin en verimli şekilde istihdam edilebilmeleri için adaylara ve işverenlere en doğru seçenekleri sunuyor.  Engelli adaylar ve işverenlerle omuz omuza vererek bambaşka bir işe alım deneyimi sunuyor. 

Engelli istihdamının sürdürülebilir olması için kurumlara işe alım süreçleri eğitimleri ve engelli bireylerle iletişim & farkındalık eğitimleri veriyor. Ayrıca engelli bireylerle ilgili kurum içinde kapsayıcılık ve farkındalık çalışmaları yapmak isteyen işverenlere danışmanlık hizmetleri veriyor.

Engelli adaylara yönelik kariyer gelişimi ve etkili mülakat teknikleri eğitimlerini ücretsiz olarak veriyor.

www.omuzomuza.com.tr

İletişim formu

Demo Talep formu

Konu